Loading...

Medikal Eldiven

Medikal eldiven, tıbbı muayene ve prosedür sırasında hasta bakıcılar, hemşire, doktor ve hasta arasında çapraz kontaminasyonu önlemek amacı ile kullanılan tek kullanımlık çeşitli türleri olan eldivenlerdir. Sağlık çalışanları hem kendilerini hem de karşısındaki kişileri korumak amacı ile mutlaka eldiven kullanmalıdır. Tıbbi eldivenler nitril kauçuk, lateks, neopren, gibi birçok farklı maddelerden yapılmaktadır.

Medikal Eldivenler Ne İşe Yarar?

Hastanede sağlık personellerinden hastaya elle bulaşması muhtemel olan mikrop, virüs, bakteri vb. Engellemek amacı ile sıkça kullanılır. Tek kullanımlıktır. Her bakımı yapılan hastadan sonra mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Kullanım sırasında medikal cihazları ve tıbbi araç gereçleri kolayca kavrama özelliği ile kullanışlıdır.

Islanmış veya sıvı teması olan araç gereçleri kolay şekilde tutulmasını sağlar ve elinizden düşürme gibi ihtimalleri ortadan kaldırmaya yarar. Elastik yapıdadırlar bu sayede ellerinizi ve parmaklarınızı hareket ettirirken zorlanmaz ve ellerinizi sıkmaz. Dayanıklı bir yapısı vardır kolay kolay yırtılmaz bu sayede daha güvenlidir. Salgın ve bulaşıcı hastalıkların olduğu durumlarda bulaşma ihtimalini önler. Terletme özelliği bulunmaz bu sayede elleriniz uzun süre eldiven içinde kalsa bile herhangi bir sorun oluşturmaz.

Medikal Eldiven Fiyatları

Medikal eldiven farklı beden, büyüklük, miktarı, lateks, nitril ve pudrasız çeşitlerine göre fiyatlarda değişiklik gösterebilir. Hastanelerin her alanında yoğun şekilde medikal eldiven kullanılır. Birçok kullanım alanı olan medikal eldivenleri çoklu paketler halinde almak daha uyguna gelir. Firmamızın ürün çeşitlerini inceleyerek uygun eldiven çeşitlerimizden sipariş verebilirsiniz.
 

 

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Cihangir HERGÜL
Merhaba nasıl yardımcı olabilirim

The product has been added to your cart.

Continue shopping View Cart