Loading...

Aydın Nitril (Mavi) Pudrasız Eldiven

Alerjik reaksiyona açık bireylerin en çok tercih ettiği eldiven türü Nitril pudrasız eldivenlerdir. Nitril eldivenlerin içerisinde doğal lateks kullanılmadığı için suni lateks olmaktadır. Aydın Nitril eldiven pudrasız hammaddesi akrilonitril butadiendir. Aşınma ve yırtınmaya karşı çok daha dirençli bir yapısı vardır. Ayrıca parmak ucunda bulunan pütür kısmı sayesinde kavrama gerektiren yerleri çok daha kuvvetli kavramanızı sağlarken kayma da yapmamaktadır. Mavi Nitril eldivenler çoğu zaman sağlık sektöründe kullanılmaktadır. Laboratuvarda dokunma hissi gerektiren deneylerde de en fazla tercih edilen eldiven türü Nitril pudrasız eldivenlerdir. Ayrıca bu eldivenler sterilite ve hijyen açısından tek kullanımlık olmaktadır.

Neden Nitril Pudrasız Eldiven Kullanmalıyım?

  • Lateks maddesi proteini ihtiva ettiği için proteine alerjisi olan kişilerin nitril pudrasız eldiven kullanması gereklidir.
  • Nitril eldivenlerin pudrasız olması sebebiyle pudraya hassasiyeti olan kişilerin nitril pudrasız eldivenleri kullanması gereklidir.
  • Bazı iş gruplarında pudralı malzemeler kullanılması yasaktır. Bu iş gruplarında da nitril eldivenler kullanılır.
  • Çoğu kimyasala karşı dirençli bir yapıya sahip olduğu için kimyasallar ile sık sık temas eden kişilerin en çok tercih ettiği eldiven türüdür.
  • Rftpak’tan alabileceğiniz Nitril pudrasız eldivenler, hijyenik ve esnek olması sebebiyle ve aynı zamanda gıdalar arasındaki geçişi önleyerek kokuların birbirine karışmasını da önlediği için gıda sektöründe de kullanılmaktadır.
  • Yüzeyindeki maddelerin özelliği sebebi ile bünyesinde hiçbir mikroorganizmayı taşımayarak son derece hijyenik bir ortam sunmaktadır.

 

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Cihangir HERGÜL
Merhaba nasıl yardımcı olabilirim

The product has been added to your cart.

Continue shopping View Cart